Close
(0) Cart
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Dijital Ot Kontrol Kalemi

  96.00 TL
  Tüm Binek, ağır vasıta ve iş makinelerinde 4 V- 32 V arası artı eksi veya eksi artı ölçüm yapabilen. pilsiz aküsüz cepte taşınabilen ölçü aletidir.
  Minimum stock qty: 1
  Vendor: evim mobilya
  Satıcı Bilgileri
  Email: fazilerdim@yahoo.com
  Firma Açıklaması:

  Firmamız elektronik cihaz imalatı yapan bir firmadır.

  YÜKSEK TEKNOLOJİ Cepte taşınabilen 8x1 cm ebatlarında 5 Volttan 32 Volta kadar hem artı ve hem eksi şase ölçebilen.

  TÜM VASITALARDA Gerek binek gerek 24 V ağır vasıtalarda, iş maknelerinde güvenle kullanabileceğiniz 

  AKÜ PERFORMANISINI Aküye takınız. MArş basınız. Ekranda marş sırasında akünün düşeceği en alt voltta 3 sn bekleyerek akününyükte performanısını ölçer.

  ARACIN ŞARJINI Aküye takarak motoru çalıştırırsanız size aracın yaptığı şarjı % 0.05 V hata ile gösterecektir.         

  Sensör Besleme Voltajı Testi. Eğer 3 uçlu sensörse beyinden gelen besleme voltajı olan 5V veya ağır vasıtalarda 8 V elektriği beyne zarar vermeden ölçer. Bu şekilde MAP sensörü, AFR sensörü ve tüm 3 uçlu krank sensörlerine beyinden gelen bineklerde 5 V ağır vasıtalarda 8 V ölçümleri.

  Enjektöre gelen açma kapama komut testleri: Enjektörün giriş soket fişini sökün. Kalemin maşasını akü şasesine tutturun. Enjektörün fişinin bir ucuna kontak açtığınız zaman Artı sabit 12 V gelmesi gerekir. Şimdi kalemin maşasını artıya bağlayın. Diğer uca kalemitutun. MArş basın. Beyinden açma kapama komutu geldiği zaman kalemdeki pals ledi yanıp sönecektir. 

  Ateşleme bobinlerine gelen ateşle komut testleri: Bobinin soketini çıkarın. Kalemin maşasını şaseye bağlayın ve bobinin durumuna göre 1 ucuna kontak artısı 12 V gelecektir. Kalemin maşasını çıkarıp akünün artısına bağlayın. KAlemin ucunu diğer uc veya bobinin cinsine göre uçlarına değdirdiğinizde marş basma anında kalemdeki pals ledi yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu sayede beyne zarar vermeden komutların bobine gelip gelmediğini test edebilirsiniz.

  CANBUS Sinyalleri takibi: Günümüz araçlarında birçok komut onlarca kablo yerine tek kablo üzerinden iletilmektedir. Kontrol kaleminin maşasını artıya bağladığınızda canbus kablosuna  kalemin ucunu değdirdiğinizde kablo üzerinde CANBUS sisteminde bir komut taşınıyorsa pals ledi yanıp sönmeye başlayacaktır.

  Hem Artı Hem Eksi (Şase) Ölçme: Maşayı artıya bağladığınızda ekrandaki volt değeri eksi, eksiye bağladığınızda ise artı olarak görünecektir. Eğer ölçtüğünüz voltaj eksi ise pals ledi devamlı yanarak sizi ikaz edecektir.

  KOntrol Kalemi çalışırken pil veya akü istememektedir:
   Cihaz kendi ölçtüğü artı veya eksi voltajla kendini beslemektedir.Asla pil veya benzeri besleme araclarına ihtiyac yoktur. Cihazın çalışması için gereken akım çok düşük olduğundan asla ölçtüğü elektronik devrelere zarar vermemektedir.

  3 uçlu krank sensörleri vede 3 uçlu elektronik distrübütörün testi: Gerek krank sensörü gerekse 3 uçlu distrübütörleri 2 ucu şase ve artı besleme ucudur. Kontrol kalemi ile  iki uca elektrik gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Peki voltajları geldiği halde bunlar çalışıyormu. Bunu test etmek için kalemin maşasını artı kutup başına takın ve diğer ucunu voltaj haricindeki 3. uca değdirin. MArşa basın. Eğer sensör veya distrübütör sağlamsa "PALS " LEDİ yanıp sönmeye başlayacaktır.

  TÜRKİYEDE TEK İMALATÇI FİRMA