Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Filtreler
  Tercihler
  Arama

  kastık soda.Sodyum hidroksit

  3140,00 TL
  1. Adı: Kostik soda 2.MF: NaOH 3. değer:% 96-99 4. Kimyasal formüler: NaOH
  Minimum sipariş adeti: 24
  Satıcı Bilgileri
  Email: sh.ekhtiyari@pbpejvak.co
  Firma Açıklaması:

   

  Sodyum hidroksit, beyaz renkte nem çekici bir maddedir. NaOH formülüyle gösterilir. Suda kolaylıkla çözünür ve yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. İnsan dokusuna kaşındırıcı bir etkisi vardır. Sodyum hidroksit (kostik soda veya sud kostik te denir), lâboratuvarda CO2 gibi asidik gazları yakalamak için kullanılır. Endüstride birçok kimyasal maddenin yapımında, yapay ipek, sabun, kâğıt, boya, deterjan endüstrisinde ve petrol rafinelerinde kullanılır. Ayrıca serigrafide pozitif20 ile beraber kullanılır. Bir bazdır. Su ile tepkimeye girdiğinde yaklaşık 5 dakika içinde sıcaklığı 50 Santigrat dereceye çıkar ve yaklaşık 15 dakika sıcak kalır.
  Özellikle inşaat laboratuvarlarında organik madde tayini için kullanılmaktadır. Suyun içerisine % 3 oranınında NaOH eklenerek iyice çalkalanır ve bir eprüvetin içerisine 100 çizgisine kadar agrega konulur. Bunun üzerine 160'a gelene kadar çözeltiden eklenir ve çalkalanarak 24 saat suda bekletilir. Bu beklemenin sonunda agreganın rengindeki değişiklik bize agrega içindeki organik madde miktarı hakkında bilgi vermektedir.
  2Na + 2H2O --> 2NaOH +H2 + tepkime sonucu oluşan alev –ısı

  Atıksu arıtma kimyasallarının daha geniş kullanımı, temel analitik reaktif, standart alkali sıvı ile analizlerin hazırlanması, az miktarda karbondioksit ve nem emme maddesi ve asit üretiminin sodyum tuzu. Hidroksil iyonları içeren diğer reaktiflerin imalatı; Kâğıt yapımı, baskı ve boyama, atık su arıtma, galvanik, kimyasal sondajın önemli kullanımlarıdır; Yerli markalar: Tianhui kartı, gökyüzü kartı, altın kartı. Sodyum hidroksit birçok organik reaksiyon için iyi bir katalizördür.