Close
(0) Cart
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Biosoapy® SEBIX Wellness Seboreik Dermatit Sabunu 100 gr (Saçlı deride görülen yağlı kepekte tedaviye yardımcı olur)

  27.00 TL
  BIOSOAPY® SEBIX WELLNESS SABUNU Biosoapy® SEBIX Wellness Sabunu; özellikle saçlı deride görülen seboreik dermatitte tedaviye yardımcı olarak kullanılır. İçeriğindeki kükürt, yağ dengesi bozulmuş sorunlu bölgeyi kurutup soyarak ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ardıç katranındaki monoterpen bileşikler kaşıntı ve kızarıklığı rahatlatırken, çörekotu yağı, saçlı deride oluşan kabuklaşmanın azalmasını destekler.
  Minimum stock qty: 1
  Satıcı Bilgileri
  Email: info@santekmedikal.com
  Firma Açıklaması:

  Firmamız; 2002 yılında Şadiye Çetin SAN Medikal olarak başlayan yolculuğuna, 2006 yılında Manisa merkezde faaliyet gösteren Neslihan Çetin İris İnternet ve Bilişim Sistemleri ile ortaklık yaparak Santek Medikal Kozmetik LTD Şti olarak devam etmektedir.

  Firmamız 2012 yılında doğal sabun üretimi için araştırma geliştirme faaliyetlerine hız verdi ve bu süreç içerisinde edinmiş olduğumuz tüm bilgi birikimini tecrübesiyle birleştirerek 2013 yılında BIOSOAPY markasıyla doğal sabun üretimine başlamıştır.

  Marka olarak hedefimiz doğallığı ön planda tutarak, sağlıklı yaşamı sizlere sunmak. Hem çevre hem insan sağlığını korumak bizim vazgeçilmez görevimizdir. Doğallığı ve sağlığı ilke edinen firmamız BIOSOAPY markasıyla, tecrübeli çalışanlarıyla AR-GE faaliyetlerine devam ederek ürün çeşitliliğini ve kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaktadır.

  Tamamen doğal olan BIOSOAPY ürünümüzün, 9 farklı basic çeşidi bulunmaktadır . Yapılan AR-GE çalışmalarının neticesinde BIOSOAPY wellness markası yeni formülasyonlarla cilt rahatsızlıklarına doğal bir çözüm getirmek amacıyla 6 farklı sabun geliştirmiştir.

  Doğal sabunlar üreten BIOSOAPY’ nin  ISO–9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO–22716:2007 GMP İyi Üretim Uygulamaları Belgesi bulunmakta; üretiminde kullanılan hammaddeler ve üretilen sabunların analiz ve kontrolleri kalite standartlarında gerçekleştirmektedir.

  Firmamız sabun üretimi konusunda yenilikçi bir teknik geliştirmiştir; insan sağlığına odaklanan ve TÜBİTAK ile işbirliği içinde bir Ar-Ge Projesi başarıyla gerçekleştirmiştir. Her cilt tipine uyumlu olan sabunlarımız Yeditepe Üniversitesinde alerji ve deri testleriyle test edilmiştir. 2017 yılında  TUBİTAK işbirliği ile geliştirdiği  ve sabunda kullandığı teknik ile TR2015 02530 B Nolu Patent sahibidir.

  BIOSOAPY adından da anlaşılacağı gibi tamamen doğal hammaddelerle üretilmiş, içerisinde herhangi bir katkı maddesi, alkol, sentetik madde ve renklendirici barındırmayan el yapımı bir sabundur. Ürünlerimiz içerdiği doğal bitkisel aromatik yağlardan dolayı sadece cildimiz için değil, aynı zamanda saçlarımız için de iyi bir aromaterapidir.

  “Güzel ve sağlıklı bir cilde, ışıldayan saçlara sahip olmanın yolu kaliteli bir yaşam tarzından geçmektedir” ilkesiyle oluşturulan bu marka; size doğadan gelen güzelliği sunarak kalitenin ve güvenin merkezi olmaya devam edecektir.

  BIOSOAPY® SEBIX WELLNESS SABUNU

  Biosoapy® SEBIX Wellness Sabunu; özellikle saçlı deride görülen seboreik dermatitte tedaviye yardımcı olarak kullanılır. İçeriğindeki kükürt, yağ dengesi bozulmuş sorunlu bölgeyi kurutup soyarak ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ardıç katranındaki monoterpen bileşikler kaşıntı ve kızarıklığı rahatlatırken, çörekotu yağı, saçlı deride oluşan kabuklaşmanın azalmasını destekler.

  ETKİLERİ
  Seboreik dermatitte etkili
  Özel formülasyonu, seboreik dermatite neden olan yağlı, kırmızı, pullu ve tane şeklinde olan mantarları öldürerek cilt yüzeyinden uzaklaştır.
  Sağlıklı ve güçlü saçlar
  İçeriğindeki ardıç katranı uygulanan bölgede mikrop öldürücü etki gösterir. Aynı zamanda saç dökülmesi ve saç büyümesinde olumlu etkiler gösterir.

  DOĞAL AKTİF BİLEŞENLER
  Kükürt: Keratolitik, anti seboreik ve antimikrobiyal özellikleriyle, seboreik tedavisinde kurutucu ve soyucu etki göstererek, sorunlu bölgeyi ciltten uzaklaştırır.
  Ardıç katranı: İçeriğindeki doğal alfa pinen, beta pinen ve malik asit gibi monoterpen bileşikler sayesinde, problemli ciltte ferahlama sağlar. Antiseptik, anti-enflamatuar, antibakteriyel, antimikrobiyal, yatıştırıcı etkisiyle pullanan, kaşınan ve kızaran yağlı deride yağlanmayı dengeler. Kaşıntı, kızarıklık ve pullanmada azalma sağlayarak rahatlık hissi verir.
  Çörekotu yağı: İçeriğindeki doğal nigellon ve timol antihistaminik etki göstererek alerjilerin negatif belirtilerini azaltır. Timoquinone, omega 3- ve omega 6 yağ asitleri antienflamatuar etkisiyle enfeksiyonları ve alerjileri önleyerek seboreik dermatitte tedaviye yardımcı olur.

  Ürün Bileşenleri: Sodium Olivate, Sodium Palm Kernelate, Sulfur, Juniperus Communis, Nigella Sativa Seed Oil, Aqua.

  Kullanım Şekli: Biosoapy® Wellness SEBIX Sabunu’nu su ile bolca köpürterek sorunlu bölgeye ve tüm vücudunuza uygulayınız. Daha iyi sonuç almak için durulamadan önce 2-3 dakika bekleyiniz.